BOTOKS

Iniekcje botoksu to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg  polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne i przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Oznaki starzenia w postaci zmarszczek mimicznych pojawiają się za sprawą intensywnej pracy mięśni w określonych partiach twarzy – między innymi uśmiechania się, marszczenia czoła i brwi, mrużenia oczu.

 • zmarszczki pionowe między brwiami – tzw. lwia zmarszczka

 • zmarszczki poprzeczne czoła

 • zmarszczki okolicy oczu – tzw. kurze łapki

 • SERIE ZABIEGÓW Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po ok. 3-5 dniach od iniekcji, a na pełne działanie trzeba poczekać do 14dni. Zabieg nie wymaga serii.
 • TRWAŁOŚĆ EFEKTU Efekt utrzymuje się średnio ok 5 - 6 miesięcy, a po jego ustąpieniu można powtarzać zabieg.
 • REKONWALESCENCJA Po zabiegu mogą pojawiać się reakcje typowe dla zabiegów iniekcyjnych tj. delikatny obrzęk, zaczerwienienie, siniaczki, nadmierna tkliwość.
 • CZY ZABIEG BOLI? Zabieg jest odczuwalny i może powodować dyskomfort, przed przystąpieniem do zabiegu stosujemy miejscowo krem znieczulający.

PRZEBIEG ZABIEGU

Konsultacja

Zabieg rozpoczynamy od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z klientem, podczas którego wykluczane są wszystkie przeciwwskazania. Bardzo ważnym elementem konsultacji jest ustalenie z klientką oczekiwanego efektu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Zabieg usunięcia zmarszczek jest szybki, niemal bezbolesny i nie jest inwazyjny dla organizmu. Kosmetolog przystępuje do oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Kolejno, zaznacza wszystkie punkty do nakłuć i za pomocą cienkiej igły wprowadza preparat w wybrane obszaryzabiegowe. Ukłucia przypominają ukąszenie komara, a ich ilość zależy od obszaru poddawanego zabiegowi.

Czas całej procedury trwa od kilku do 20 minut. Na zakończenie nakładany jest krem pozabiegowy.

SPODZIEWANE EFEKTY

Wstrzyknięcie dedykowanego preparatu powoduje zablokowanie reakcji mięśni na impulsy nerwowe, tym samym zmniejszając znacznie napięcie mięśni, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek mimicznych. Efektem są wygładzone już uformowane zmarszczki oraz zapobieganie tworzenia się nowych.

Pierwsze efekty widoczne są po 3-6 dniach od wykonania zabiegu, optymalny efekt pojawia się po ok 14 dniach i utrzymuje się zazwyczaj przez około 6 miesięcy, ale jest to w dużej mierze zależne od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Od razu po zabiegu można powrócić do codziennych zadań, należy jednak zachować ostrożność i stosować się do zaleceń kosmetologa. Do 4 godzin po zabiegu nie należy:

 • dotykać czy masować twarzy

 • nie kłaść się

 • nie schylać głowy

 • przez 48h po zabiegu nie latać samolotem

Dzięki przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych nie ryzykujemy, że substancja przemieści się pod skórą.  Efekt będzie równomierny i nie wystąpią efekty niepożądane.  Do kilku dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej, sauny, basenów czy łaźni parowej jak również wykonywania peelingów twarzy.
 

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po ok. 3-5 dniach od iniekcji, a na pełne działanie trzeba poczekać do 14dni. Po tym czasie zapraszamy klientkę na ponowną wizytę, podczas której sprawdzamy efekty zabiegu i w razie potrzeby przeprowadzamy zabieg uzupełnienia, dostrzyknięcia preparatu. Efekt utrzymuje się średnio ok 5 – 6 miesięcy, a po jego ustąpieniu można powtarzać zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i laktacja
 • choroby układu krwionośnego
 • choroby układu nerwowego
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • alergie i nadwrażliwość na składniki preparatu
 • stosowanie leków rozrzedzających krew np. aspiryna
 • antybiotykoterapia
 • stan zapalny w miejscu podania

CENNIK

JEDNA PARTIA
550 zł
zmarszczki poprzeczne lub lwia zmarszczka lub kurze łapki
DWIE PARTIE
950 zł
zmarszczki poprzeczne lub lwia zmarszczka lub kurze łapki
TRZY PARTIE
1300 zł
zmarszczki poprzeczne + lwia zmarszczka + kurze łapki
botoks

usuwanie zmarszczek

Iniekcje botoksu to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg  polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.