Biostymulatory

Biostymulatory
tkankowe

Stymulatory tkankowe zapewniają naturalny efekt odmłodzenia skóry bez zmiany rysów twarzy. Pobudzają procesy regeneracyjne skóry powodujące poprawę napięcia i jej widoczne odmłodzenie, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny.

CZYM SĄ BIOSTYMULATORY?

Biostymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, które służą do odbudowy struktury skóry i tkanki podskórnej, dzięki stymulacji jej komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

W efekcie zauważamy znaczne spłycenie zmarszczek, zagęszczenie i poprawa jakości skóry.

Biostymulatory to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, jednak mechanizm działania opiera się na stymulacji naszych własnych komórek do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie zauważamy znaczne spłycenie zmarszczek, zagęszczenie i poprawa jakości skóry. Dużym atutem tych naturalnych substancji jest poprawa owalu twarzy bez wypełniaczy i ingerencji w naturalne rysy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Produkty są całkowicie naturalne i bezpieczne. Nie zawierają substancji o potencjale uczulającym. 

 • wiotka, pozbawiona elastyczności skóra

 • bruzdy, zmarszczki

 • fotostarzenie skóry i przebarwienia

 • suchość, odwodnienie skóry

 • poszarzała skóra pozbawiona blasku

 • opadanie owalu twarzy

 • zasinienia pod oczami

 • SERIE ZABIEGÓW Biostymulatory należy powtórzyć co najmniej od 2 do 4 razy, w zależności od specyfiki stosowanej formuły. Przerwa między zabiegami trwa minimum 2 tygodnie. Jeśli efekt spełnia nasze oczekiwania już po jednym zabiegu, celem kolejnych przewidzianych w protokole zabiegowym spotkań będzie utrwalenie go na dłuższy czas.
 • TRWAŁOŚĆ EFEKTU Efekt przeprowadzonego protokołu zabiegowego utrzymuje się średnio przez pół roku aż do kilkunastu miesięcy. Czas ten zależy od zastosowanego preparatu oraz indywidualnych predyspozycji klientki.
 • REKONWALESCENCJA Główną zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji i możliwość powrotu do pracy oraz wykonywania innych czynności życiowych, bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Na skórach wyjątkowo delikatnych, w miejscu iniekcji, może pojawić się delikatne zasinienie i obrzęk, które powinno ustać w chwilę po zakończonym zabiegu.
 • CZY ZABIEG BOLI? Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. U pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból można zastosować znieczulenie miejscowe.

PRZEBIEG ZABIEGU

Konsultacja

Zabieg rozpoczynamy od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z klientem, podczas którego wykluczane są wszystkie przeciwwskazania. Bardzo ważnym elementem konsultacji jest ustalenie z klientką co jej przeszkadza, które zmarszczki chciałaby zlikwidować, na czym chciałaby się skupić.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych nie wymaga specjalnych przygotowań. Zalecane jest odstawienie leków rozrzedzających krew na kilka dni przed zabiegiem. Na podstawie wywiadu i analizy skóry kosmetolog dobiera preparat dedykowany indywidualnym potrzebom skóry klientki. W przypadku klientek z dużą wrażliwością na ból zostaje zastosowane znieczulenie w postaci kremu z lidokainą. 

Przebieg liftingu – czas trwania

Sam zabieg jest szybki i prosty – wybrany preparat zostaje wstrzyknięty we wierzchnie warstwy skóry za pomocą małych nakłuć. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi cała procedura może potrwać od około 40 do 60 minut.

SPODZIEWANE EFEKTY

 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry
 • podkreślenie owalu twarzy
 • redukcja zmarszczek
 • nawilżenie, rozjaśnienie, odżywienie skóry
 • biorewitalizacja skóry

Wstrzyknięcie preparatu uruchamia intensywne procesy regeneracyjne w skórze, w tym produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Niemal od razu widoczne jest działanie wygładzające i liftingujące, a pełny efekt jest zależny od rozwiązywanego problemu skórnego i dobranego do niego preparatu. Rezultaty zazwyczaj są w pełni widoczne po upływie 3 tygodni od przeprowadzenia zabiegu.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu można powrócić do normalnych, codziennych aktywności. W miejscu iniekcji może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, małe siniaczki – warto wówczas zastosować zimne okłady. Przez pierwszą dobę po zabiegu nie należy dotykać miejsc poddanych iniekcji, a także unikać znacznego wysiłku fizycznego. Do dwóch tygodni po iniekcji trzeba chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, powstrzymać się od innych zabiegów pielęgnacyjnych oraz unikać sauny i basenu.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i karmienie piersią
 • nietolerancja składników preparatów
 • aktywne infekcje i choroby skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe
efekty zabiegu
BIOSTYMULATORY TKANKOWE
efekty zabiegu

BIOSTYMULATORY TKANKOWE

CENNIK

Neofound
500zł
twarz lub szyja lub dekolt zabieg mezoterapii igłowej lub z mikronakłuciami-derma Pen
Neofound
800zł
twarz + szyja lub szyja + dekolt zabieg mezoterapii igłowej lub z mikronakłuciami-derma Pen
Neofound
990zł
twarz+szyja+dekolt zabieg mezoterapii igłowej lub z mikronakłuciami-derma Pen
Plurial densify 2 ml
950zł
Nucleofil strong 1,5 ml
600zł
Evoc 50 2 ml
600zł
Xela rederm 1,1 - 1 ml
600zł
Xela rederm 1,1 - 2 ml
900zł
Plurial hair density 2 ml
650zł
Neauvia hydro de lux
700zł
Xela rederm 1,8 - 1ml
600zł
Xela rederm 1,8 - 2ml
900zł
Sunecos 200 - eye 1,5 ml
600zł
Plurial silk-eye 2 ml
600zł
Twac eye 1 ml
500zł
Electri 1,5 ml
500zł
Nucleofil soft
600zł
Venome peptides
250zł
biostymulatory tkankowe

efekt odmłodzenia skóry

Stymulatory tkankowe zapewniają naturalny efekt odmłodzenia skóry bez zmiany rysów twarzy. Pobudzają procesy regeneracyjne skóry powodujące poprawę napięcia i jej widoczne odmłodzenie, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny.